آخرین اخبار : 

با عرضه‌کنندگان مرغ زنده برخورد شود

اشتراک گذاری این مطلب:

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی گفت: با توجه به امکان شیوع بیماری آنفولانزای مرغی،با عرضه‌کنندگان مرغ زنده در شهرستان دشتی برخورد شود.

به گزارش شنبه نیوز به نقل از فارس، محمد حسینی صبح پنجشنبه در جلسه شورای سلامت از مردم خواست تا گوشت و نیازمندی‌های خود را از فروشگاه‌های مجاز تهیه کنند.

وی افزود: با دستگاه‌هایی که تسهیلات دام و طیور ارائه می‌کنند مکاتباتی صورت گیرد و افرادی که قصد فعالیت در زمینهٔ دام و طیور دارند ساماندهی و به دامپزشکی جهت آموزش معرفی شوند

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی برخورد جدی با عرضه‌کنندگان مرغ زنده را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: موضوع سلامت مردم مهم و اساسی است و نظارت مردم مؤثرترین نقش در سلامت جامعه دارد هر چند برخوردهایی صورت گرفته اما تا نقطه مطلوب فاصله‌ داریم.

حسینی عنوان کرد: با همکاری دادستانی، نیروی انتظامی و پلیس‌راه نسبت به جلوگیری از ورود کودهای مرغی به شهرستان فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

وی با بیان این‌که نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی امری مهم و ضروری است، اظهار داشت: متولیان باید موضوع عرضه مرغ زنده را با دقت رصد کنند و با متخلفان برخورد قانونی انجام دهند.

حسینی تأکید کرد: اعضای کارگروه سلامت شهرستان دشتی، رسالت خود را در حوزه سلامت با دقت انجام و با تهدیدکنندگان سلامت و امنیت غذایی مردم قاطعانه برخورد کنند تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که عرضه مرغ زنده در بازارهای روز انجام می‌شود نظارت ویژه‌ بر سه‌شنبه بازار شهر کاکی، پنجشنبه‌بازار شهر خورموج و دوشنبه‌بازار شهرشنبه صورت گیرد.

حسینی گفت: فضای مجازی را در این راستا بسیج کنیم تا آگاهی بخشی در بین مردم صورت گیرد و تا زمانی که مشارکت مردم نباشد ما نمی‌توانیم به‌خوبی عملیاتی اجرا کنیم زیرا نظارت مردمی مؤثرترین نقش را در سلامت جامعه ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: از آغازین ساعات کار پنجشنبه‌بازار و بازارهای روز در شهرهای شهرستان دشتی، گشتهای مشترک به‌ صورت اکیپی استقرار پیدا کنند تا از ورود مرغ زنده به این بازارها جلوگیری شود.

حسینی یادآور شد: نیروی انتظامی حمل مرغ‌های غیرمجاز را توقیف و در اختیار دامپزشکی قرار دهند و پنجشنبه‌بازار شهر خورموج به‌طور جدی کنترل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ کد امنیتی را در کادر واردنمایید *