آخرین اخبار : 

اعتکاف بیش از یک هزار نفر در شهرستان دشتی/۱۴۲ نفر در بخش شُنبه و طسوج

اشتراک گذاری این مطلب:

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی گفت: امسال یک هزار و ۱۹۱ نفر معتکف شدند که از این تعداد ۷۷۱ نفر خواهر و ۴۲۱ نفر از برادران حضور داشته اند.

وی اضافه کرد: امسال اعتکاف در ۲۲ مسجد شهرستان برگزار شد که نسبت به مشابه سال گذشته ۷درصد رشد داشته است ضمن این که برای اولین بار۳۲۵ نفر از دانش‌موزان در شهرستان دشتی معتکف شدند که دارای رشد ۱۰۰ درصدی است.

حجت الاسلام سعید توکلیان تصریح کرد: تعداد ۹۴ نفر در مسجد امام رضا(ع) خورموج، تعداد ۱۲۲ نفر در مسجد ولی‌عصر(ع) ، تعداد ۱۷۲ نفر در مسجد امیرالمومنین (ع) و تعداد ۲۰۲ نفر در مسجد الغدیر این شهر معتکف شدند.

وی ادامه داد: تعداد ۱۲ نفر در مسجد شهیدان غربی‌های عربی و تعداد ۱۳ نفر در مسجد امام سجاد(ع) این روستا، تعدادپنج نفر در مسجد ابولفضل کلل و تعداد ۱۰ نفر در مسجد فاطمه زهرا(س) این روستا، تعداد ۴۰ نفر در مسجد توحید محمد آباد و تعداد ۲۸ نفر در مسجد ابوالفضل(ع) این روستا معتکف شدند.

توکلیان خاطرنشان کرد: تعداد ۳۰ نفر در مسجد النبی روستای زایر عباسی در آیین اعتکاف شرکت کردند و تعداد ۱۰ نفر در مسجد الحور لاور شرقی حضور یافتند.

وی بیان کرد: تعداد ۱۲۰ نفر در مسجد المهدی(عج) شهر کاکی و تعداد ۵۰ نفر در مسجد خدیجه کبرای این شهر معکتف شدند و تعداد ۶۴ نفر در مسجد الجنت (عج) شهربادوله، تعداد ۷۰ نفر در مسجد فاطمه زهرا(س) این شهر و تعداد ۱۳ نفر در مسجد ابوالفضل(ع)روستای حسین زایری در آیین اعتکاف شرکت کردند.

توکلیان گفت: تعداد ۷۰ نفر در مسجد امام سجاد(ع) شهر شنبه و تعداد ۲۰ نفر در مسجد امام حسین(ع) این شهر،تعداد شش نفر در مسجد صاحب الزمان(عج) روستای باغان، تعداد ۳۷ نفر در مسجد امیرالمومنین(ع) روستای سنا و تعداد ۹ نفر نیز در مسجد فاطمه زهرا(س) روستای چاهگاه معتکف شدند.

وی اضافه کرد: مردم به صورت خودجوش و با هزینه شخصی در مراسم اعتکاف مشارکت کرده‌اند که این نشان دهنده بلوغ دینی و مذهبی مردم شهرستان دشتی است.
منبع:فارس

, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ کد امنیتی را در کادر واردنمایید *